Medal dla marszałka

Kraków. Nasze Miasto

W warszawskiej galerii Porczyńskich po raz czwarty rozdane zostały nagrody im. Grzegorza Palki, przyznawane za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej i nazywane „Samorządowymi Oscarami”. Laureatem jednego z nich został marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.

Patron nagrody Grzegorz Palka to tragicznie zmarły pierwszy prezydent Łodzi w III Rzeczypospolitej. Samorządowe oscary – srebrne medale z jego podobizną – przyznawane są od roku 1998 w trzech kategoriach. W dziedzinie ogólnopaństwowej zdobyli je wczoraj Barbara Imiołczyk i Jerzy Kropiwnicki, w dziedzinie działalności samorządowej Marek Nawara oraz Marek Olszewski (członek zarządu Związku Gmin Wiejski RP i wójt gminy Lubicz), zaś w kategorii działań w samorządzie lokalnym – Marian Goliński (poseł i burmistrz Szczecinka) oraz wiceprezydent Poznania Andrzej Grzybowski.

Małopolanin Marek Nawara dostał nagrodę „za budowanie ustrojowej i społecznej pozycji samorządów terytorialnych”, a w szczególności za współprzewodniczenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządów.

Marszałek Nawara przyznał, że jest dumny, bo nagroda im. Grzegorza Palki to jedyne tego rodzaju wyróżnienie w Polsce. Podkreślił też, że jest ono skierowane do całej Małopolski, którą zauważono w kraju jako region, gdzie dobrze się dzieje.